تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

Xperia XZ2 Premium | گوشی سونی | دوربین گوشی

معرفی Xperia XZ2 Premium تحولی در دوربین‌های موبایلReviewed by نورنگار on Apr 17Rating: 5.0Xperia XZ2 Premium | گوشی سونی | دوربین گوشی | دوربین دوگانه موبایل

نورنگار: سونی از مدل Xperia XZ2 Premium با صفحه ۴K HDR و دوربین دوگانه، پرده برداری کرد. شاید به خاطر داشته باشید که Xperia XZ2 فقط یک دوربین پشت داشت، اما Xperia XZ2 Premium دارای سیستم دوربین دوگانه است.

 

دوربین اصلی، رنگ را ثبت میکند و دوربین دوم، تصویری تک رنگ ضبط میکند، روشی کاملا متفاوت در مقایسه با Apple و Samsung، که در آن، دوربین دوم دارای یک لنز تله‌ فوتو زوم  است.

 

سونی، با استفاده از تصاویر سیاه و سفید دوربین ثانویه، نور بیشتری از تصویر میگیرد و به روشی هوشمندانه، تصاویر دو دوربین را با استفاده از پردازشگر تصویر “Aube” ترکیب میکند.

 

Xperia XZ2 Premium

 

سونی جسورانه ادعا میکند که “دوربین این گوشی دارای حساسیت فوق‌العاده‌ با امکان ثبت تصویر شفاف می‌باشد، که قبلا فقط در دوربین‌هایی با لنز قابل تعویض وجود داشت”، به همین خاطر، برای امتحان کردن آن، بسیار کنجکاو هستیم.

 

با استفاده از دوربین دو‌ حسگری Xperia XZ2 Premium ، میتوانید تصویری با ایزو ۵۱۲۰۰ و فیلم‌هایی با ایزو ۱۲۸۰۰ ثبت کنید. این امکانات در دوربین یک تلفن همراه، بی‌سابقه است اما، انتظار میرود که تصاویر ثبت شده با ایزو‌های ذکر شده، بسیار دانه دانه به نظر برسند، باید ببینیم سونی تا چه حد می‌تواند این اتفاق را بپوشاند.

 

Xperia XZ2 Premium

 

چند مورد قابلیت خلاقانه جدید نیز وجود دارد: قابلیت گرفتن تصاویر در حالت “انتخاب بوکه”، که یک حالت پرتره نورانی است که زمینه‌ی عکس را در حد عکاسی با یک دوربین DSLR، نورانی میکند. همچنین میتوانید قسمت‌های مختلف تصویر را بی‌رنگ کرده و تنها موضوع موردنظر را برای تصویری تاثیرگذارتر، رنگی باقی بگذارید.

 

از قابلیت‌های دیگری که از Xperia XZ2 Premium نقل شده‌است، میتوان به ضبط فیلم ۴K HDR اشاره کرد که توسط نمایش با کیفیت ۴K HDR پشتیبانی می‌شود. در اینجا می‌توانید از ضبط فوق‌العاده آهسته حرکت با ۹۶۰ فریم بر ثانیه نیز، بهره‌‌مند شوید.