برنامه ریزی کسب و کار به کمک نرم افزار های اتوماسیون

این روزها برای داشتن کسب و کار با سود مالی بالا باید به تکنولوژی و نرم افزارها اهمیتی خاص داد. برای مدیریت کسب و کارها در هر زمینه ای هم نرم افزارهای مختلفی روی کار آمده اند که هر یک از آن ها مزیت های ویژه ای دارند. به دلیل اهمیت این موضوع، تصمیم داریم که در ادامه در رابطه با برنامه ریزی کسب و کار به کمک نرم افزار های اتوماسیون مطالبی را بیان کنیم.

 

سیستم برنامه ریزی تولید

در شرکت هایی که صورت تولیدی به کار خود ادامه می دهند، تولید اهمیت بسیاری دارد و باید برای آن برنامه ریزی های دقیقی داشته باشید. برنامه ریزی تولید به شما این امکان را می دهد که از بودجه خود بهترین استفاده ممکن را داشته باشید و بتوانید بهترین روش تولید را هم انتخاب کنید.

 

توجه داشته باشید که روش های مختلفی برای تولید یک محصول وجود دارد، روش های تولید تک محصولی، تولید دسته ای، تولید انبوه و تولید مستمر از اصلی ترین روش های این کار هستند. نرم افزار مدیریت انبار به شما کمک می کند که متناسب با شرایطی که دارید، بهترین روش ممکن را برای تولید انتخاب کنید و این موضوع در عملکرد تولیدی شما نقش بسیار مهمی را دارد.

 

 اهداف استفاده از سیستم برنامه ریزی تولید

اهداف استفاده از سیستم برنامه ریزی تولید

توجه داشته باشید که اگر چه استفاده از سیستم برنامه ریزی تولید مزیت های بسیاری را برای شما به دنبال دارد، اما در صورتی این مزیت ها شامل حال شما می شود که نرم افزار حسابداری را متناسب با اهداف مشخصی انتخاب کرده باشید، از این رو در ادامه اهداف استفاده از سیستم برنامه ریزی تولید را بیان خواهیم کرد.

 • باعث می شود که مشتری های شما رضایت بیشتری داشته باشند.
 • مدیران می توانند تصمیم های بهتری را برای کسب و کار خود بگیرند.
 • می توانید منابع را به درستی استفاده کنید.
 • هزینه های تولید به مقدار چشم گیری کاهش پیدا می کند.
 • هزینه های نگهداری هم کاهش پیدا می کنند.
 • یک بانک اطلاعاتی منسجم در اختیار شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که هر یک از هدف های گفته شده در بالا به تنهایی باعث مزیت های بسیاری برای شما می شوند و به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در کسب و کار خود به صورت آگاهانه نرم افزار برنامه ریزی تولید را به کار بگیرید، تا از مزیت های آن به خوبی بهره مند شوید.

 

نرم افزار مدیریت منابع مالی

به این موضوع توجه داشته باشید که مدیریت منابع مالی در یک سازمان، شرکت یا اداره قسمت های مختلفی دارد. حسابداری، خزانه داری، کنترل بودجه و تامین آن، بهای تمام شده، حسابداری حقوق و دستمزد، نرم افزار حسابداری انبار و… از بخش های مختلف یک سیستم منابع مالی هستند که در یک سازمان یا اداره باید به آن ها توجه کنید.

 

حال باید بگوییم که رسیدگی به این موارد به زمان، دقت و حوصله زیادی نیاز دارد و به همین دلیل نرم افزارها روی کار آمده اند، تا کار را برای شما ساده کنند. با نرم افزار صورت های مالی به سادگی می توانید همه کارهایی که در بالا به آن اشاره کردیم را به طور صحیح انجام دهید و باعث بهبود عملکرد سازمان خود شوید.

 مزیت های استفاده از نرم افزار مدیریت منابع مالی

مزیت های استفاده از نرم افزار مدیریت منابع مالی

استفاده از هر نرم افزاری مزیت های خاص خود را دارد، از این رو در ادامه قصد داریم مزیت های استفاده از نرم افزار دریافت و پرداخت و مدیریت منابع مالی را برای شما شرح دهیم.

 • زمان انجام فرآیند های تجاری را برای شما کاهش می دهد.
 • هزینه انجام فرآیندهای تجاری هم کاهش پیدا می کند.
 • در این نرم افزار داده های مشترکی وجود دارد که باعث می شود فرآیند های حسابداری و مدیریت منابع مالی در زمان کمتری انجام شوند.
 • با استفاده از تجربیات برتر می توانید کسب و کار بهتری داشته باشید.
 • استفاده از این نرم افزار باعث می شود که در منابع مالی خود بهبود داشته باشید و مشتری های شما هم رضایت بیشتری داشته باشند.
 • ارتباط بین چند نرم افزار برای شما ساده تر خواهد بود.

به طور کلی باید بگوییم که منابع مالی در هر سازمانی از مهم ترین منابع به حساب می آید که مدیریت آن هم حساسیت بسیار بالایی دارد، از این رو استفاده از نرم افزار مدیریت منابع مالی به شما کمک می کند که بتوانید عملکردی بهتر داشته باشید.

 

نرم افزار صورت های مالی

قبل هر چیزی لازم می دانیم که در رابطه با صورت های مالی اطلاعاتی را بیان کنیم. توجه داشته باشید که صورت های مالی در حقیقت گزارشی جامع و کامل از اطلاعات واحد کالی یک سازمان، شرکت یا اداره است. تصمیم هایی که برای فعالیت های مالی در هر سازمانی گرفته می شود، متناسب با صورت های مالی است.

 

یعنی به طور دقیق باید بگوییم که برای اخذ هر تصمیمی در شرکت یا سازمان شما لازم است که صورت های مالی بررسی شود. حال نرم افزار حقوق و دستمزد به شما کمک می کند که این گزارش ها را در زمان بسیار کمتری تهیه کنید و البته دقت آن هم به شدت افزایش پیدا می کند، زیرا به هر حال خطای انسانی از آن حذف می شود.

 

امکانات یک نرم افزار صورت های مالی

امکانات یک نرم افزار صورت های مالی

توجه داشته که در بازار نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید صورت های مالی داشته باشید، از این رو در ادامه امکانات و ویژگی های یک نرم افزار صورت های مالی را بیان می کنیم که متناسب با ان بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

 • صورت های مالی کامل و در بازه های زمانی سالانه، شیش ماهه، فصلی، ماهانه و هفتگی را ارائه دهد.
 • بتوانید با استفاده از آن صورت های مالی تجمیعی و تلفیقی داشته باشید.
 • در هر یکی از صنایع صورت های مالی الگوها خاصی دارند، از این الگوها پشتیبانی کند.
 • انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.

در نهایت باید بگوییم که اگر در رابطه با برنامه ریزی کسب و کار به کمک نرم افزارهای اتوماسیون سوالی دارید، یا به دنبال ارتقای کسب و کار خود هستید، همن الآن با کارشناس های پویا سافت تماس بگیرید.

 

نرم افزار اتوماسیون اداری

نقش نرم افزارها در دنیای امروز غیرقابل انکار است. نرم افزارهای حسابداری و اداری در این زمینه از پیشرفت‌های بسیار زیادی برخوردار بوده‌اند. صرفه جویی در هزینه ها و صرفه جویی در زمان از مهم ترین پارامترهای اثرگذار در این زمینه هستند.

نرم افزارهای اتوماسیون اداری به اتوماسیون فرایندهای اداری و ارتباطات درون و برون سازمانی و در صورت نیاز سازمان به مدیریت فرایند های سازمان به اتوماتیک کردن می‌پردازند.

از طرفی دیگر، بسیاری از افراد بر این باور هستند که سیستم و ساختاری به نام اتوماسیون اداری وجود ندارد، بلکه ترکیبی از لوازم و تجهیزات مختلف برای تسهیل درامور مرتبط با فعالیت‌های اداری را اتوماسیون اداری می‌نامند.

نرم‌ افزارهای این سیستم را نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری می‌نامند. بسیاری از نرم ‌افزار های اداری در واقع سیستمهای مدیریت اطلاعات اداری (MIS) یا از زیر شاخه های برنامه ‌ریزی منابع سازمانی (ERP) هستند.

یکی از زیر سیستم های مهم در بهترین نرم افزار های اتوماسیون اداری ، مدیریت فرایند های کسب و کار یا به اختصار BPMS می باشد که دارای اهمیت بالایی برای سازمان هایی ست که روال های مختلف و پر استفاده ای را در بین کارکنان خود دارند و این روال ها نیازمند مدیریت و شبیه سازی در اتوماسیون اداری می باشد.

نرم افزار اتوماسیون اداری بخشی از نرم ‌افزارهای اداری و کاربردی است که به اتوماسیون کار ها و حذف بسیاری از دخالت های انسان در میان فرایندهای یک سازمان می پردازد. سیستم‌های اطلاعات اداری ابزارهایی را برای ارتباطات و هماهنگی بین کارکنان سازمان به وسیله ایجاد مدیریت اثر بخش اسناد و پیامها و جلسات الکترونیک فراهم می‌کند.

با تکاملی که از طریق نصب نرم افزار های اتوماسیون اداری بر روی تبادل اطلاعات یک سازمان اتفاق می افتد ، تصمیم گیری ها و روال ها بسیار سودمند تر انجام می گیرند و باعث رسیدن سود بیشتر به مدیران سازمان ها خواهند شد.

 

 

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزار حسابداری ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/